CHEVY SILVERADO (HotWheels)

9Asi už budem musieť investovať do Hot Wheels dráhy, už sa mi to tu množí a začínam si vravieť či je naozaj s autíčkami HW taká zábava 🙂 Možno tomu prepadnem na dobro. V každom ohľade pre veľa ľudí nedokonalé modely, pre mňa to sú skôr dizajnérske skvosty. A na rovinu, baví ma to… teraz tu mám pre vás pikošku, ktorú isto máte už podaktorí doma, ide o CHEVY SILVERADO.

Prvá generácia obľúbeného Pickup sa objavila v roku 1998 a išlo o 1,5 tonový malý nákladiak pre všestranné využitie. Uvedený model (GMT900 Heavy Duty), znázorňuje už druhú generáciu, ktorá sa začala vyrábať v roku 2006 až do roku 2014, kedy ju už od roku 2013 postupne nahrádzala tretia generácia malých nákladiakov koncernu GMC. K pohonu slúžili naftové agregáty V8 o obsahoch 5,3(235kW) / 6,0(274kW) a nový výkonný 6,2 litorvý motor s výkonom až 301kW. Rozmer pickup je 5220 * 2,436 * 1,930mm, dĺžka sa môže líšiť na základe úpravy kabíny i korby.

No poďme k modelu, ktorý som si dnes pre vás pripravil. Model autíčka pre HW navrhol Fraser Campbell a nesie kódové označenie DVB73. Kombinácia čiernej mohutnej karosérie v Low Ride úprave a veľkých, širokých kolies (OH5SP) s modrými diskami s metalovým efektom pôsobí naozaj impozantne i na tak malý model autíčka.

Karoséria v čiernom lesklom kabáte s potiskom po celej dĺžke skeletu s modrými i striebornými pruhmi vykazuje známky štandardnej kvality HW ešte z roku 2007. Možno ak by sa donútili model prepracovať a vyrobiť s technológiou dnešnej doby, dočkali by sme sa výraznejších kontúr a lepších detailov. Takto sa autíčko vyrobené v roku 2007 iba prestrekuje do nových kabátov. Samotný potisk a najmä loga HW je otrasný, teda aspoň na mojom autíčku, pruhy sú vcelku znesiteľné.

Kabína autíčka má číre, bezfarebné sklá a ponúkajú pohľad do strohej kabíny streknutej do šedej metalízy. Palubná doska nesie prvky (skoro ničoho) prieduchov na ventiláciu a “plný volant”. Ďalej sa v kabíne nachádzajú dve rady lavíc, ktoré v reále pojmú až 6 ľudí.

8

Podvozok je taktiež vo farbe interiéru a musím povedať, že sa mi vcelku páči, nebyť popiskov “Von Mattel a Nematell” bol by pohľad ešte lepší. Oblasť náprav a motorového priestoru nesú prvky, ktoré by si mal každý majiteľ autíčka povšimnúť. Celkovo hodnotím model autíčka ako podpriemerný (kvôli kvalite spracovania) a zrejme nebude budiť veľkú pozornosť v mojej zbierke, ale bola by škoda ho nemať.

12

Hodotenie: 2/5
hodnotenie 2_5

Text: Rowano  Foto: Diecast & Plastic Models

video.jpgVideo recezia SENDO TUBE

Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Advertisement

One thought on “CHEVY SILVERADO (HotWheels)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s