Jaguar XF (BBURAGO, 1/32)

Z času na čas pozriem do poličky úplne hore a vyberiem si model, ktorí ma ako prvý zaujme ako námet na recenziu. Dnes padla voľba na BBURAGO, to už sme tu dlho nemali. Vybral som vcelku nenápadný model Jaguaru XF v mierke 1:32.

Celokovový skelete autíčka, je prepracovaný vrátane jemných línii prednej kapoty a medzier medzi blatníkmi a nárazníkmi. Model má vkladné plastové svetlá vpredu i vzadu s výraznenými smerovkami i cúvacími svetlami. Lícovanie a osadenie niektorých dielov ako napríklad prednej masky je trošku fušerské. Taktiež sa na autíčku nájde veľa farebných doplnkov ako napríklad rámy okien a pod. Čo si však najviac vážim sú osadené spätné zrkadlá originál zrkadlom 🙂 Potisk, repsektíve tampo-print je veľmi vydarený a dobre zreteľný.

Funkčné prvky okrem kolies má autíčko i predné dvere, ktoré sú z vnútornej strany osadené plastovým interiérom. Čo sa samotného interiéru týka, je prepracovaný a doplnený grafickými prvkami ako napríklad pomerne výrazná obrazovka v strede palubnej dosky. Taktiež “budíky” sú graficky zvýraznené i vrátane loga Jaguár na volante. Pri pohľade pod volant nájdete trojicu pedálov. Celkovo je interiér a to i vrátane zadnej lavice slušne vyvedený a zvýraznený, samozrejme v mierke 1/32 by sme asi čakali viac výrazných detailov. No v cene za akú model kúpite je to slušný výkon od BBURAGa.

Krásne disky v šedej farbe sú osadené pneumatikami s dezénom. Taktiež pätica poistných skrutiek stojí za povšimnutie a to i vrátane ventilku na dofúknutie na každom kolese. Samotný podvozok by som charakterizoval ako “plochý” a nevýrazný. Áno nájdete tu pár prvkov podvozkovej sústavy hlavne v oblastiach náprav. No viac toho výrobca modelu neponúkol. Zakončím to zvýraznenými koncovkami výfukov, ktoré pekne dolaďujú zadnú časť modelu.

7

Celkovo hodnotím model ako priemerný v danej mierke, i keď má pár výrazných prvkov. Samozrejme nejedná sa o veľmi vyhľadávaný model, no ten kto zbiera autíčka od Jaguáru by si mal i tento model povšimnúť niekde v obchode a pouvažovať nad ním.

Hodnotenie: 3/5
hodnotenie

Text: Rowano   Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s