SHELBY COBRA 1965 (KiNSMART, 1/32)

Predlohou modelu je Shelby Cobra z roku 1965. Čínska spoločnosť KiNSMART vyrobila podľa predlohy model v mierke 1/32. Má krásny vzhľad a nádhernú lesklú trblietavú tmavomodrú farbu, doplnené množstvom chrómových detilov. Stredom karosérie modelu sú vedené dva biele pásy, ktoré boli výnimočné pre športové auto Shelby.  Predné a zadné svetlá sú vsadené. Model má detailne prepracované disky. Jedným slovom je to detailne vypracovaný model.

Jeho prednosťou, ktorú osobne dávam do popredia i je perfektne prepracovaný kokpit a naviac s farebným prevedením palubnej dosky. No proste úžas. Jednoducho zvýraznené šitie sedadiel tiež dotvára exkluzivitu modelu. Rýchlostná páka je v chrómovom prevedení s prepracovaným poťahom.

KiNSMART nasadil vysoko latku i tým, že na modely použil veľa chrómových doplnkov od výfukov, cez rám ochrany šoféra až po rôzne doplnky na nárazníkoch a pod. Taktiež loga a nálepky sú do detailu prepracované i pod lupou krásne znázornené a čitateľné.

Kde trošku model “pokulháva” za modelmi WELLY je podvozok. Je vyrobený z jedného kusu plastového výlisku, no už bez veľkých detailov ako sme zvyknutý u WELLY. I tak sa model vyznačuje veľkým ziskom do zbierky každého zberateľa a ja len odporúčam jeho kúpu.

4

Rozmer autíčka: 13 x 5,5 x 4cm

Materiál: kov, plastové doplnky

Mierka: 1/32

Text: Rowano  Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s