Budúcnosť bez pozornosti.

HOME Garáž Koncepty Automobilové koncepty2010-2019 / Budúcnosť bez pozornosti

So zaujímavým konceptom automobilu na prepravu osôb v rámci mesta a prímestských aglomerácii prišla japonská spoločnosť Daihatsu s využitím autonómneho automobilom ICO ICO. Jeho predstavenie bolo v rámci autosalónu Tokyo Motor Show 2019, ktorý sa konal 24. októbra 2019. Výhodou konceptu je jeho variabilita interiéru. Pri štandardnom usporiadaní pohodlne odvezie štyri osoby. Samozrejmosťou je i preprava telesne postihnutých osôb využívajúcich kreslo. Systém sám automaticky zaznamená osobu s hendikepom pohybu a nastaví usporiadanie sedadiel podľa potreby.

Počas jazdy, ale i v súkromí vám spoločnosť Daihatsu pribalí na cestu malého spoločníka menom Nipote. Tento malý robot sa stará o to, aby ste nezabudli na dôležitú schôdzku, absolvovali lekársku prehliadku, alebo s vami len konverzuje o jednoduchých námetoch ako je napríklad pekný deň. Ak sa vrátime k ovládaniu vozidla, tu má pasažier možnosť určiť iba ciel, prípadne zastávku. O všetko ostatné sa už stará Nipote a sústava navigačných systémov. Človek tak v budúcnosti prevezme na všetkých sedadlách automobilu rolu pasažiera.

Nipote

Reklama

Spolu s ICO ICO na autosalóne Daihatsu predstavilo ešte ďalšie tri koncepty TSUMU, WAI a WAKU. Predstavila smerovanie spoločností do budúcnosti. No o tom, ale už niekedy nabudúce.

Všetky štyri novinky predstavené na TMS 2019

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s