Gulf je IN

HOME Garáž RecenzieGulf je IN


Úspešnú radu pick-up nákladiakov F-100 zahájil Ford produkciou v roku 1967. Tieto malé nákladiaky s 0,5 ton nosnosťou boli univerzálne a spoľahlivé. Možno i preto sa dočkali výroby nielen v Mexiku, ale i v Brazílii. Model, ktorý si dnes predstavujeme pochádza z konca piatej generácie. V podstate jej koniec bol už za dverami a chystal sa model šesť. Osobne považujem modelovú radu päť za menej výraznú v celej ére F-100. No i tak má svoje čaro. Jednoduchosť línie a strohosť má zmysel aj svoju krásu. Model, ktorý si dnes predstavíme, pochádza z dielne Greenlight v mierke 1/64.

Vždy, keď vybaľujem model od Greenlight, mám pocit radosti ako malé dieťa. Naozaj, modely, ktoré ponúka Greenlight, alebo Auto World sú úplne na inej úrovni, ako bežne dostupné modely. Vždy sa teším na detaily, ktoré objavím, či ma naopak zamrzia chyby. Keď som vyprostil z obalu Fordku v GULF farbách, bol tento pocit viacnásobný. Gulf farby boli vždy pre mňa top. Čas, ktorý som venoval prehliadke modelu bol naozaj dlhý. Množstvo detailov, ktoré na vaše zmysly útočia je naozaj veľké. Farebná kombinácia je doplnená o chrómové diely, napríklad v podobe nárazníkov s detailnými značkami. No taktiež chróm nájdeme na spätných zrkadlách, diskoch kolies, ale i na masívnej maske chladiča. Pri bočnom pohľade sa mi sklon prednej masky zdá troška malý oproti originálnej predlohe. Ale keďže nie som veľmi znalý reálnej predlohy, považujem to len za nedokonalosť fotiek, ktoré som študoval.


reklama

Kvalita laku a nálepiek je teda na dobrej úrovni. No našiel som jeden nedostatok. Zadný nápis FORD je poškodený vplyvom výroby. Je to škoda, nakoľko tento nápis dominuje zadnej časti autíčka. Taktiež farebné detaily, ako sú signalizácie smeru jazdy, alebo kľučky dvier sú na veľmi dobrej úrovni. Verne kopírujú reálnu predlohu.

Povestnou čerešničkou na torte je otváracia predná kapota a detailne navrhnutá štruktúra motora a motorovej časti. Taktiež skoro dokonalým detailom modelu je interiér. Palubnú dosku, spolu s vkladaným volantom dopĺňajú biele sedačky a obloženie dvier. Všetko s množstvom detailov, vrátane stehov šitia na sedačkách. Za povšimnutie stojí i malá nálepka GULF na zadnom skle.

Postupne pri prehliadke modelu som sa dostal až k jeho podvozku. Osadením gumených pneumatík s bledomodrým lemom na chrómových diskoch získal model na atraktívnosti. Je to len môj osobný názor. Ale isto uznáte, že autíčku pristanú. Samotné detaily kovového podvozku sú na môj vkus u Greenlight troška strohé. No i tak ponúka veľa detailov. V každom ohľade, ide o model, ktorý by chcel mať nie jeden zberateľ. Já osobne som pyšný na to, že ho mám v mojej skromnej zbierke, ale čoskoro bude doplnený o ďalšie GULF modely. Pevne v to dúfam .


VÝROBCA: Greenlight MIERKA: 1/64  NÁZOV: 1971 Ford F-100

KLADY: množstvo detailov, interiér, farebná kombinácia GULF

NEDOSTATKY: poškodené nálepky pri výrobe, nedostupnosť


Advertisement

One thought on “Gulf je IN

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s