Mitsubishi Lancer EVO X

Mitsubishi má vo svojej histórii veľa známych modelov. Bezpochybne najznámejším je však Lancer vďaka verzii Evolution. Dnes už historický model, ktorý sa dožil desiatich generácii. Predpokladám že auto ako také nemusím bližšie predstavovať. Dnes to nebude o vozidle ktoré pretekalo, dnes to bude o vozidle, ktoré dohliadalo na legendárne preteky do vrchu Pikes Peak v USA.

Keď som model rozbalil z balíka a uvidel ho, tak som sa tešil ako malý chlapec. Hneď na prvý pohľad som si povedal „váu“. Ako prvé poteší priehľadná krabička v ktorej je model uložený na podstavci pomocou skrutky. To už jasne dáva najavo že sa nejedná o hračku, ktorú je hodno obúchať. Je určený na vystavovanie vo vitríne, na poličke, alebo kdekoľvek človek chce. Osobne ho mám vo vitríne v krabičke, aj v papierovom obale. Vyzerá to proste dobre.

Pri skúmaní modelu si človek všimne vkladné svetlá ako v prednej časti, tak aj zadnej. Veľmi kvalitné je lakovanie, kde by ste väčšie nedostatky hľadali márne. Ani tých malých tu ale nie je veľa. Najväčší prehrešok je že trochu červenej farby zasahuje do kľučiek zadných dverí, ale nie je to nič hrozné. Detaily ako lakovanie masky, difúzora, koncoviek výfukov, či nasávanie na kapote sú presné a to veľmi poteší. Koncovky výfuku jednoznačne dominujú zadnej časti spolu s krídlom. To ale viac vynikne pri pohľade z boku. Pozor ale na majáky, na mojom kúsku boli trochu uvoľnene a tak sa hýbu, preto buďte pri manipulácii opatrný.

Keď si porovnám vozidlo s predlohou, tak konštatujem že autenticita tu je dokonalá. Každá jedna nálepka je tam, kde má byť. Dokonca ja nápis AEM na chladiči, sa na modely nachádza. Našiel som len dva rozdiely. Prvý je ten že Tarmac vyrába pravostrannú „JDM“ verziu modelu, zatiaľ čo bezpečnostné Pikes Peak vozidlo bolo ľavostranné. Myslím že ospravedlniteľná vec. Druhý detail je umiestnenie EČV. Tarmac má formu kde je umiestnená na ľavej časti vozidla. Z môjho pohľadu opäť vec ktorá sa dá pochopiť. Pochvalu musím ešte udeliť za použitie rovnakých diskov kolies ako má originál. Naozaj tento model pôsobí parádne.

Produkty firmy Tarmac Works na Slovensku bežne nezakúpite, len v pár internetových obchodoch alebo cez bazár. Modely sa radia k drahším ale  dôvod ceny pochopíte akonáhle ich uvidíte na vlastné oči. Nutne povedať že tento konkrétny kúsok stojí približne 11€-13€ a v portfóliu Tarmac Works, sa radí k tým lacnejším kúskom. Tie drahšie sú ale kvalitou a spracovaním zase o niekoľko levelov vyššie. Možno sa raz pozrieme aj na tie.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s