Corgi Scania

Spoločnosť Corgi patrí k známym firmám ktoré vyrábajú modely. U nás však nie je až tak rozšírená a zohnať sa dá len v niektorých obchodoch, zameraných výlučne na modely. Rozhodne aj táto firma má čo ponúknuť, vyrába modely rôzneho druhu, od autobusov, po lietadlá. Dnes sa pozrieme na model Scanie vo farbách špedičnej firmy Eddie Stobart.

Model je vyhotovený približne v mierke 1/64.  Na obale síce píše DIE-CAST MODEL, avšak jediná kovová časť je kabína. Zvyšok je komplet plastový, čo trochu zamrzí. Pri cene okolo 15€ to je ale v poriadku. Na to že to je vyvedené z plastu, to vyzerá ako celok veľmi dobre. Kvalita farby či lakovania je výborná a vážne nedostatky tu svoje miesto nemajú. Páči sa mi imitácia plachty na nákladovom priestore, či návese. Pri písaní tohto článku, keď mám model na stole pred sebou, som si všimol jednu vec. Zelená plastová časť, imitujúca plachtu, je rovnaká ako na ťahači, tak aj na návese. Je to ale logická voľba, väčšina ľudí si to podľa mňa ani nevšimne. Za mínus pokladám plastové kolieska, vyzerajú ako by boli z gumy, ale nie sú, bohužiaľ. Na jednu vec som ale neprišiel. Ako mám napojiť náves za ťahač. Na podvozku nie je nikde kotviaci bod. Je tam síce niečo také, čo sa tak tvári, ale to je moc vysoko, pretože vďaka zadnému nárazníku to tam je nereálne dať. Naozaj tomu nechápem. Príjemným bonusom je otvárateľná zadná časť.

Model je v mojich očiach viac hračkou ako zberateľským artiklom. To ale nevylučuje že sa nebude zberateľom páčiť. Osobne kamióny alebo nákladné autá nezbieram, preto neviem posúdiť ako bude vyzerať medzi kvalitnejšími modelmi. Hodil by sa na nejakú peknú diorámu kde vskutku zapadne.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s