Mušketier (1/32 1975 Peugeot 504, WELLY)

Na prvý pohľad veľmi nenápadný a obyčajný. No na ten druhý pohľad už začne odhaľovať svoje krásy. Je mnoho takto obyčajne vyzerajúcich automobilov, ale 504ka ako jedna z mála počas svojej 50 ročnej histórie dosiahla enormnej produkcie v 11 štátoch a jej produkcia bola ukončená až v roku 2006 (Keňa, Afrika). Peugeot 504ka tento úspech dosiahla vďaka dobrým jazdným vlastnostiam, kvalitným motorom a podvozku. Ďalšou zaujímavosťou je i dizajn automobilu Na jeho vzniku sa podpísala dizajnérska kancelária Pininfarina, predovšetkým šéf dizajnérov Aldo Brovarone.

I preto, akonáhle sa objavila cenovo dostupná verzia modelu 504 neváhali sme. Sme radi, že sme si mohli pozrieť repliku z blízka. Auto v mierke 1/32 na trh uviedla spoločnosť WELLY. Poznáme priemernú kvalitu týchto modelov, v trošku netradičnej mierke, ale neľutujeme tohto malého zážitku. Trošku sme dúfali, že výrobca okrem nového dizajnu obalov, a novej produktovej rade prvýkrát vydaných modelov, zmenil i prístup ku kvalite výroby. Bohužiaľ to tretie sa nestalo. Ale na druhú stranu. V cenovej kategórii päť eurových modelov ide o dobrý pokus(model).Oceňujeme množstvo vkladaných detailov a nálepiek dolaďujúcich model. Taktiež množstvo farebne zvýraznených detailov ako sú kľučky na dverách cibria model správnym smerom. Predovšetkým bohato vykladaná predná maska i zadné čelo prekvapilo svojim spracovaním. A v tomto duchu pokračuje i jednofarebný interiér modelu v čiernej farbe s množstvom detailov kopírujúcich reálnu predlohu. Krásne navrhnuté stierače na čelnom skle boli príjemný spestrením zážitku z autíčka. Veľmi nás prekvapil pohľad na spodnú časť modelu. Podvozok vrátane gumených pneumatík s dezénom osadených na strieborných diskoch, je priam posiaty dobre navrhnutými súčasťami podľa reálnej predlohy. Predovšetkým oblasť okolo prednej a zadnej nápravy prekypuje detailmi.

Malé sklamanie príde v momente keď si na modely všimneme pár nezrovnalostí. Chýbajúce chrómové lišty okolo rámu okna na bočných dverách jazdca i spolujazdca. Alebo samotné uchytenie pohyblivých dvier. To dokáže vysunúť dvere pri úplnom otvorení do takej miery, že sme mali pocit, že idú odpadnúť. Medzery okolo dvier napovedajú o nepresnom návrhu. Posledný nedostatok inak vydareného autíčka je lakovanie. Samotná kvalita laku je na dobrej úrovni, ale nepraktický proces výroby je vidieť i tu. Miesta ukryté pred lakovaním, sú veľmi badateľné a narušujú dojem.

Aby sme však neboli až tak kritický. Model za cenu 5 EUR je naozaj pre doplnenie zbierky viac ako dobrý. Samozrejme, že majetnejší zberatelia tento model prejdú pohľadom a vyberú si z ponuky iných, kvalitatívne lepších výrobcov. Pre nás ostatných ide postačujúcu náplasť.

V čase tvorby článku sme natrafili na rovnaký model od spoločnosti DeAgostini v mierke 1/43. I preto sme sa rozhodli, že časom doplníme krátky porovnávací test týchto dvoch modelov. Sledujte našu Facebook stránku, aby vám neušiel krátky porovnávací test.


Prosím venujte pár sekúnd nášmu prieskumu o tom čo si myslíte o tomto článku. Meno ani Email nemusíte zdávať ak nechcete. Zozbierané údaje nám uľahčia nasmerovať obsahovosť i typografiu článkov. Ďakujeme.

Advertisement

One thought on “Mušketier (1/32 1975 Peugeot 504, WELLY)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s