TEST 2xPEUGEOT 504

Zmyslom dnešného testu nie je deklasovať jedného, alebo druhého výrobcu. I my sami sme boli na začiatku zvedavý ako celý testík dopadne. Už pri fotografovaní sme si všimli, že predpokladaný nedostatok, môže byť nakoniec výhodou. Budeme úprimný, keď povieme, že nás oba modely veľmi prekvapili. Ešte treba pripomenúť, že modely sú v rôznych mierkach, ale nie tak vzdialených, aby sa nedali porovnať. Pre začiatok tu máme pre Vás malú tipovačku. Aký je váš TIP, ktorý z modelov bude víťazom?

Karoséria

Už na prvý pohľad je zrejmé, že WELLY viac násobne prekonáva žltého súpera výraznejším znázornením jednotlivých dielov celej karosérie. Ak pominieme fakt, že má modrý Peugeot viac chýb okolo pohyblivých dvier. Jednoznačne v tejto kategórii víťazí. Poďme sa pozrieť, prečo? Rozdiel je viditeľný hlavne na prednej a zadnej kapote, ale ani bočné diely karosérie nie sú na žltom modely dostatočne zreteľné, a zanikajú. Môžeme len polemizovať či je to chybou veľkej vrstvy laku. Ďalší príklad je viečko nádrže a zadná hrana dvier pasažierov zo zadnej sedačky. V každom prípade dávame bod za karosériu značke WELLY.

Detaily

V druhej kategórii testu sme porovnávali množstvo a kvalitné navrhnuté plastové detaily. V tejto kategórii jednoznačne dominuje model od DeAgostini. Spomenieme predovšetkým prednú časť vozidla, ktorá je u žltého autíčka navrhnutá viac k reálnej podobe. Spoločnosť WELLY svoje modely viac upriamuje na mladšiu časť populácie, čo je vidieť na každom drobnom vonkajšom diely, aby boli bezpečné. Pre príklad spomenieme spätné zrkadielko a stierače na čelnom skle, ktoré sú súčasťou kovového odliatku karosérie a sú len farebne zvýraznené. Samozrejme, že lepšie prevedenie má DeAgostini, je to vidieť na každom priloženom diele z plastu. Aby sme však boli objektívny, WELLY nás zaujalo vkladaným sklom na zadných dverách, kde dobre znázorňuje chrómové lišty. Je škoda, že tento prvok neaplikoval i na predné dvere. Túto kategóriu teda vyhráva žltý adept.

Lakovanie a nálepky

Túto kategóriu sme mohli uznať, dnes veľmi populárnym slovom ako nulitnú. Viedol nás k tomu jeden fakt. Nim sú pohyblivé dvere na modely WELLY, kde sa preukázali nedostatky lakovaných plôch, skovaných počas lakovacieho procesu. Je to prednosť, ale zároveň i nedostatok tohto modelu. Ale odhliadnuc od toho, je lakovanie a kvalita laku na žltom autíčku o čosi lepšia. WELLY naviac trpí drobnými škrabancami. Ak sa pozrieme na samotné nálepky. Tu sme sa jednoznačne zhodli, že DeAgostini tromflo WELLY na plnej čiare. Ich nálepky i farebne zvýraznené diely sú na veľmi dobrej úrovni. Bohužiaľ, WELLY v tomto smere má čo doháňať. Kategóriu Lakovanie a nálepky preto vyhráva DeAgostini.Interiér

V tejto kategórii sme to mali o niečo horšie. Obaja výrobcovia dokázali porovnateľným spôsobom navrhnúť interiér. No musíme byť objektívny, firma DeAgostíny v tomto smere pokrivkáva za WELLY. Nielenže WELLY umožnila lepší pohľad do interiéru pomocou pohyblivých dvier jazdca a spolujazdca, ale dodala modelu i spätné zrkadlo vo vnútri kabíny. Taktiež pedále pod palubnou doskou nás presvedčili, že modrý Peugeot je na tom, čo sa interiéru týka lepšie ako žltý, a preto je víťazom kategórie Interiér.

Podvozok a pneumatiky

V tejto kategórii jednoznačne dominuje značka WELLY. Prevalcovala DeAgostini a nastavila latku tak vysoko, že sme sami nechceli veriť očiam. Samozrejme, že ide len o placku z plastu, tak ako to je aj pri žltom modely. No množstvo detailov ktoré ponúka modrý model je až nespočitateľné. To isté platí do určitej miery aj o pneumatikách a diskoch. Samotné pneumatiky sa nám na modely od WELLY páčili viac. Boli zreteľnejšie a lepšie sadli na použitý disk. Naopak, pri samotných diskoch by sme skôr hlasovali za návrh od DeAgostini. Celkovo pôsobili na nás realistickejšie. Ak by sme však sčítali všetky plus a mínus, vyhrá túto kategóriu WELLY.

Celkovo sme si teda prešli päť kategórii a porovnali dva identické modely i keď nie v rovnakých mierkach. Nechceme týmto testíkom povedať, že jeden, alebo druhý model je lepší. Názor si musí urobiť každý sám. My osobne by sme sa priklonili k modelu od DeAgostini i keď v teste neobstál a to hlavne kvôli mierke 1/43. Peugeot od WELLY síce vyhráva pomerom 3:2. Ale proti nemu hrá okrem mierky viac faktorov. Jedným z nich je lajdácke opracovanie priestoru otváracích dvier a ich samotné vedenie. Tento nedostatok sme popísali v samostatnej recenzii WELLY 1/32 Peugeot 504. Je už teda na každom z Vás komu dáte šancu. Síce cenovo vychádza WELLY lepšie zhruba o 3 EUR. No spoločnosť DeAgostini už vie ako zaujať množstvom detailov. My sme to vyriešili Šalamúnsky, máme oba modely v zbierke, pretože krásneho auta menom Peugeot 504 nie je nikdy dosť.

Pre úplnosť prinášame i samostatný pohľad na model Peugeot 504 od DeAgostini v mierke 1/43.


Prosím venujte pár sekúnd nášmu prieskumu o tom čo si myslíte o tomto článku. Meno ani Email nemusíte zdávať ak nechcete. Zozbierané údaje nám uľahčia nasmerovať obsahovosť i typografiu článkov. Ďakujeme.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s