BENTLEY CONTINENTAL GT3 (1/43, MSZ)

HOME – GARÁŽ – RECENZIE MODELOV – BENTLEY CONTINENTAL GT3

Úplne vážne vyhlasujeme, že ide o zaujímavý model (hračku) v cene do 5 EUR. Síce má Continental od MSZ (Metal Speed Zone) svoje chyby a málo ich nie je. Ale celkovým hodnotením a dojmom prekoná mnohé, známejšie značky z ázijských krajín. I počas písania tejto krátkej recenzie sme neustále pohľadom utekali k modelu. Darmo, Bentley i v takto malej mierke má svoje čaro.

Prvý dojem

Ako sme už jemne naznačili, i počas práce vás tento model púta svojím vzhľadom. V rukách pôsobí dosť ľahko ale nie krehko. Prednosťou ale i nedostatkom sú pohyblivé dvere. Nesedia dobre v zatvorenej polohe a otvárací mechanizmus ich vytláča smerom hore. Zvýraznenie detailov karosérie (plechov) je podľa nášho pozorovania veľmi dobré. Predovšetkým si musíme uvedomiť, že ide okruhovú verziu inak luxusnej verzie Continental. Pridané športové prvky preto hodnotíme ako plus. Inak na modely nájdeme veľa pridaných plastových detailov, či už spomenuté závodné detaily, alebo predné a zadné svetlá. No pri pohľade na prednú kapotu sme museli uznanlivo pokrčiť kútikmi úst. Perforovaná kapota vyplnená dobre navrhnutými priestupmi vzduchu z plastu dokonale lícujú.

Lakovanie a nálepky

Dlho sme hľadali chyby v laku. I miesta ukryté pod pohyblivými dverami boli dobre prestriekané. Tu a tam sa našla špinka pod lakom a na ostrých hranách nedostatočne kryl. No nič výrazne sme nenašli, ale i tak na nás lak pôsobil skôr plasticky. Jednoducho masová produkcia so svojimi bežnými chybami. Naopak potlač dekálov a iných detailov je u MSZ naozaj zvládnutá. Za povšimnutie stoji predovšetkým samotné logo Bentley. Je zreteľné a s rovnými kontúrami. Taktiež osadenie dekálov bolo skoro presné až na malé odchylky.Interiér

Výrobca si dal záležať pri návrhu modelu nielen z exteriérovej časti autíčka, ale dostatočne venoval pozornosť i interiéru. Keďže ide o závodný špeciál, sú bežné časti kokpitu vynechané. Zaujala nás predovšetkým, hlboká pretekárska sedačka. No čerešničkou bol hasiaci prístroj na mieste spolujazdca. Pozornejší z vás si isto všimli, že riadenie vozu je pravostranné. K interiéru sa teda vyjadrujeme pozitívne.

Podvozok

Bohužiaľ, to isté už o podvozku a jeho návrhu povedať nemôžeme i keď i tu nás výrobca zaujal. Predovšetkým pohonom zadnej nápravy. Ale aby sme mohli zhrnúť placku menom podvozok, ponúka len chabé detaily. Taktiež kolieska i keď gumené a s dezénom si výrobca vybral veľmi zle. Na okruhový špeciál sú veľmi tenké a dovolíme si tvrdiť, že až moc obyčajné.

Záverom treba ešte spomenúť, že výrobok je vyrábaný v licencii Bentley. Musel byť teda schválený priamo výrobcom automobilov. Pokiaľ ste vážnym zberateľom, vyhnite sa GT3 od MSZ. Pokiaľ máte doma malého zberateľa a nadšenca do automobilov, neváhajte. My osobne si na stole s autíčkom troška podriftujeme.


Prosím venujte pár sekúnd nášmu prieskumu o tom čo si myslíte o tomto článku. Meno ani Email nemusíte zdávať ak nechcete. Zozbierané údaje nám uľahčia nasmerovať obsahovosť i typografiu článkov. Ďakujeme.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s