ENCYKLOPEDIE VÁLEČNÝCH LODÍ

HOME – GARAGE – BOOKS & MAGAZINE – ENCYKLOPEDIE VÁLEČNÝCH LODÍ

Netušili sme do akých vôd nás spolupráca s vydavateľstvom NAŠE VOJSKO (NV) zavedie a už vôbec sme netušili, že sa na trhu vyskytujú tak dokonalé publikácie, ktoré sa nám vďaka spolupráci s vydavateľstvom dostali na redakčný stôl. V roku 2011 vydavateľstvo NV publikovalo túto knihu v českom jazyku ako svoju 7115 publikáciu. Pôvodný originál encyklopédie (The Encyklopedia of Warship) bol vydaný v roku 2006 v nakladateľstve Summertime Publishing. Rok 2006 by mal byť pre čitateľov i rokom do ktorého kniha mapuje všetky vojnové lode vrátane 2. Svetovej vojny. Množstvo fotografií ale aj graficky vyobrazených detailov a prierezov lodí je v publikácii veľké množstvo.

O obsiahlosti masívnej viac ako 400 stranovej publikácii hovorí aj jej spracovanie v tvrdej väzbe. Kniha je členená do troch základných epoch vojnového námorníctva všetkých krajín sveta. Nejde teda o úzko zameranú publikáciu len na vybrané krajiny ako sú Rusko alebo USA. Priehľadný úvod knihy vás okamžite navedie do doby a tiež i do skupiny plavidiel, ktoré vás zaujímajú podľa určenia ako napríklad lietadlové lode, ponorky alebo fregaty. Autori knihy pod vedením Robert Jackson detailne popísali každé jedno plavidlo z rôznych kútov sveta, ktorých je v publikácii viac ako 300.

Legendárnym lodiam ako bol napríklad nemecky BISMARCK je v knihe venované viac priestoru. Taktiež prevažná časť uvedených plavidiel je okrem dobových a autentických fotografii doplnená o grafické znázornenie plavidla. To nám na knihe prišlo ako jedno z najviac atraktívnych prvkov celej knihy. Podrobné nákresy približujú technické riešenia lodí. Ďalšou prednosťou knihy sú i technické údaje uvedené pri každom plavidle v prehľadných tabuľkách.

Knihu by sme predovšetkým odporučili čitateľom zaoberajúcich sa modelárstvom. V knihe je možné čerpať nielen informácie o konkrétnych lodiach, ale kniha pomôže plánovať nové modelárske projekty. Samozrejme i pre laikov a nadšencov techniky vojnových plavidiel táto kniha prinesie množstvo poznatkov a zážitkov vďaka obrazovým prílohám. Nám osobne kniha poskytla ucelenejší prehľad o tom, z čoho a akých lodí sa počas druhej svetovej vojny formovali americké a japonské flotily. Veď napokon nedávno sme videli krásny film Bitka o Midway (2019).

Moderná doba vojnových lodí v publikácii končí rokom 2006. Je vhodným základom pre čerpanie informácii o vojnových lodiach z celého sveta. Veríme, že i medzi vami sa nájdu nadšenci, ktorým tento titul chýba v knižnici a preto máme i pre vás dobrú správu. Vydavateľstvo NAŠE VOJSKO na svojich internetových stránkach práve poskytuje výhodné ceny na tieto a podobné publikácie. Upozorňujeme, že lietadlová loď USS ESSEX poslúžila našej redakcii iba ako rekvizita a nie je súčasťou knihy.

PUBLIKÁCIA / PUBLICATION: ENCYKLOPEDIE VÁLEČNÝCH LODÍ
AUTOR / EDITOR: Robert Jakson
VYDAVATEĽSTVO / PUBLISHING HOUSE: NAŠE VOJSKO
ROK / YEAR: 2011
TVRDÁ VÄZBA / HARD BINDING
POČET STRÁN / PAGES: 448

Dobrou správou pre všetkých záujemcov o túto knihu je i cena ktorá je v terajšej dobe na eshope NAŠE VOJSKO viac ako zaujímavá. Nezmeškajte šancu na pekný literárny skvost. VSTÚP DO OBCHODU


Za venovanie knihy a podporu našej redakcie ďakujeme vydavateľstvu NAŠE VOJSKO. / We thank the NASE VOJSKO publishing house for dedicating the book and supporting our editorial office.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s