AMERICKÁ VOJENSKÁ LETADLA 2. SVĚTOVÉ VÁLKY

HOME – GARAGE – BOOKS & MAGAZINE – AMERICKÁ VOJENSKÁ LETADLA 2. SVĚTOVÉ VÁLKY

Projekt spolupráce ktorí vznikol medzi vydavateľstvom NAŠE VOJSKO (NV) a redakciou Diecast & Plastic Models zahájime dokonalou publikáciou knihy AMERICKÁ VOJENSKÁ LETADLA 2. SVĚTOVÉ VÁLKY. Pôvodne bola kniha vydaná v roku 1995 anglickým vydavateľstvom Aerospace Publishing Ltd. V roku 2013 sa dočkala českého prekladu a vydania vo vydavateľstve NAŠE VOJSKO. Nejde teda už o úplnú novinku, no jej široký obsah je stále aktuálny a ponúka množstvo informácii na viac ako 250 stránkach. Podrobne sme sa oboznamovali s publikáciou darovanou NV, aby sme vám mohli priniesť náš pohľad na túto pôsobivú knihu.

Mnohý modelári plastových stavebníc čerpajú množstvo informácii z podobných publikácii. Prevažne im je venovaný tento článok. Samozrejme, že i fanúšikovia leteckej histórie si nájdu v tejto knihe nielen množstvo textov a dobových fotografii ktoré prešli grafickou úpravou, ale i množstvo veľkoformátovej grafiky a farebných ilustrácii lietadiel. Ako sviatočný modelári sme boli unesený nielen obsahom, ale celkovým spracovaním knihy v tvrdej väzbe. Skôr by sme knihu považovali za výstavný artikel. Jej masívnosť a kvalita papieru ju k tomu predurčujú.

Čo sme najviac ocenili na knihe bola jej prehľadnosť textu a ľahká orientácia podľa abecedne radených názvov lietadiel ktoré sú všetky vypísané v obsahu v úvode knihy. Zážitok z knihy bol dokonalý a viac ako 160 druhov lietadiel uvedených v tejto knihe bolo pre nás pomyselnou studnicou informácii. Na rovinu povieme, že nás to troška inšpirovalo viac sa venovať modelárskej činnosti. Preto ak ste už zavesili modelárčenie na klinec je táto kniha pre vás Pandorinou skrinkou. Ak ju otvoríte, bude sa veľmi ťažko zatvárať.

Dobrou správou pre všetkých záujemcov o túto knihu je i cena ktorá je v terajšej dobe na eshope NAŠE VOJSKO viac ako zaujímavá. Nezmeškajte šancu na pekný literárny skvost. VSTÚP DO OBCHODU

PUBLIKÁCIA / PUBLICATION: AMERICKÁ LETADLA 2. SVĚTOVÉ VÁLKY (American Warplanes of World War II)
AUTOR / EDITOR: David Donald
VYDAVATEĽSTVO / PUBLISHING HOUSE: NAŠE VOJSKO
ROK / YEAR: 2013
TVRDÁ VÄZBA / HARD BINDING
POČET STRÁN / PAGES: 256


Za venovanie knihy a podporu našej redakcie ďakujeme vydavateľstvu NAŠE VOJSKO. / We thank the NASE VOJSKO publishing house for dedicating the book and supporting our editorial office.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s